Archiwum Kwiecień, 2010

Muzyka

Sztuka jest dziedziną dla wybranych i nie każdy jest w stanie ją tworzyć czy też poradzić sobie z tym, by zrobić z czegoś dzieło sztuki. Jednak są ludzie, którym to nie sprawia żadnych problemów i bardzo łatwo mogą tworzyć. Są to zazwyczaj piosenkarze i inni artyści związani z muzyką. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie utworu muzycznego, to mamy szansę na to, że będzie on słuchany przez bardzo wiele osób, a jednocześnie będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie własnego wizerunku, który nie tylko pozwoli nam na uzyskanie tego, co jest ważne, ale także na zarobienie pieniędzy. Oprócz tego, że ludzie zajmują się muzyką z pasji, to mają także z pewnością widzą w tym możliwość zarabiania pieniędzy, a to jednoznacznie określa ich cele. Muzyka działa bardzo mocno na innych, przez co wiele zespołów ma miliony fanów, którzy są skłonni oddać bardzo wiele za bilety na koncert czy zobaczenie ukochanego artysty. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie sytuacji, w których należy bardzo ostrożnie podchodzić do tego, co jest tworzone, to nie powinno być problemów z publicznością. Ludzie będą bardzo chętnie słuchali naszej muzyki, jeśli tylko będzie ona chwytliwa i pozwoli sobie na dotarcie do całych rzesz fanów. Należy jednak pamiętać, że możemy sobie poradzić z tym, co jest dla nas ważne, ponieważ jeśli tylko będziemy mogli otrzymać od losu szansę i ją wykorzystamy, to zapewne nie obejdzie się bez problemów z pieniędzmi, których możemy mieć w nadmiarze. Muzyka jest także niemal zawsze wyznacznikiem pokoleń, co już niejednokrotnie potwierdziło się w historii. Jeśli mamy ochotę na otrzymanie od losu szans, by to nie było dla nas uciążliwe, to szybko możemy osiągnąć bardzo dobre wyniki, które pozwolą nam na osiągnięcie sukcesu. Bardzo ważne jest także stworzenie sobie takich sytuacji, które nie tylko będą pozwalały na śpiewanie dla przyjemności, ale także będziemy dzięki temu w stanie zgromadzić na koncertach wielu fanów, którzy będą powodowali nasze zadowolenie oraz pozwolą poczuć się gwiazdą.

Kroniki Riddika

Film opowiada historię buntownika zamieszkującego pewną obcą planetę, która niestety nie jest Ziemią, bowiem ziemia znajduje się pod panowaniem robotów i cyborgów, które opanowały ją w wyniku nadmiernego rozwoju sztucznej inteligencji. Przez to ludzie nie mogą swobodnie żyć na niej, a jednocześnie są porywani w celu pobierania z nich energii.

Co jednak można powiedzieć o bohaterze, to fakt, że nie zamierza on się poddawać w walce ze złem. Podróżuje na statku własnej konstrukcji, wraz z wierną załogą. Razem starają się nie tylko unikać starć z wielkimi i niepokonanymi maszynami, ale jednocześnie próbują je sabotować. Nie jest to łatwe, tym bardziej, że są oni poszukiwani przez wielu imperatorów. Riddik, główny bohater, nie tylko jest waleczny, ale także posiada wiele nadludzkich umiejętności, z których najważniejszą jest widzenie w ciemności. Umiejętność ta bardzo ułatwia mu zadanie, ponieważ aby umknąć przed maszynami konieczne jest zrobienie absolutnej ciemności w statku. Riddik walczy świetnie, ale z wielkimi maszynami nie ma najmniejszych szans. Co innego jeśli chodzi o przeciwników z innych ras, którzy starają się go zabić, a jednocześnie nie pozwalają na skuteczną walkę z maszynami.

Pojęcie walki przyjmuje w tym filmie nowy wymiar, co jednocześnie pozwala na stworzenie wielu sytuacji, kiedy widz nie może oderwać oczu od ekranu. Cały film jest przepełniony wspaniałymi scenami walki, co jednocześnie pozwala na przebrnięcie przez niego niezauważalnie. Jeśli coś dzieje się na ekranie to nie musi to być wcale walka, ponieważ Kroniki Riddika pozwalają na oglądanie filmu  niemal jednym tchem. Nie ma tutaj mowy o nudzie, ponieważ taka dynamika w filmach jest spotykana niezwykle rzadko, a najlepszy jest fakt, że nie chodzi tutaj o samą walkę, ale o każdy dosłownie moment tego filmu, który cały czas trzyma w napięciu. Jeśli pozwolimy sobie na skupienie się na tym, by ten film oglądać, to nie będziemy chcieli przestać, a jednocześnie doczekać się  drugiej części, która jest równie dynamiczna, choć mniej wypełniona walkami.

Spider Man

Tym razem nie jest to bajka, a film oparty bardzo mocno na komiksie, który swego czasu zdobył wielką popularność. Jeśli dodatkowo dodamy do tego kilka gier komputerowych, to wyjdzie nam obraz kasowej produkcji ze sprawdzoną receptą na sukces. I rzeczywiście tak się stało. Film odniósł wielki sukces nie tylko jako kinowy, ale również w telewizji. Film opowiada historię młodego chłopaka, który przez przypadek zostaje ugryziony przez zmutowanego pająka. Z początku nic się nie dzieje, więc nie ma się on czym przejmować. Ale niestety z czasem okazuje się, że jest to nie tylko zwykłe ugryzienie i pająk wstrzyknął mu mutogenny jad, przez co chłopak zaczyna się coraz dziwniej czuć. Najpierw okazuje się, że nie musi już nosić okularów, ale to nie powoduje u niego zaniepokojenia.

Jednak zmiany takie jak samoistnie poprawiająca się muskulatura, czy coraz większa, nadludzka siła powodują już sporą dozę niepokoju. Przez przypadek okazuje się także, że bohater ma wiele ciekawych zdolności jak wystrzeliwująca z rąk pajęczyna czy umiejętność chodzenia po ścianach. Wszystko to wskazuje wyraźnie, że zaczyna mutować w człowieka pająka, jak zresztą sam się nazywa. Jeśli uda mu się przyzwyczaić do tych zdolności to okaże się, że wykorzystuje je do zarabiania pieniędzy w walkach ulicznych. Pewnego dnia zostaje oszukany i dodatkowo pozwala ukraść złodziejowi pieniądze, które miał otrzymać. Niestety jak się  za chwilę ma okazać bandyta uciekając zabija jego ukochanego wuja. Tym samym Spider Man postanawia zająć się walką z przestępczością na co pozwalają mu teraz niesamowite umiejętności. Okazuje się, że szybko dowiaduje się o nim pewien zły człowiek, opanowany przez swoje alter ego. Bardzo chce ono zniszczyć Spider Mana, przez co w filmie wywiązuje się długi wątek walki z tym potworem. Dodatkowo możemy śledzić losy miłości bohatera do pięknej sąsiadki, która pozwala mu jedynie na kilka rozmów w tygodniu. Jednak wkrótce los sprawi, że ich drogi się połączą.

Dawno temu w trawie

Jest to kolejny po Shreku film animowany wykonany technologią komputerową, co jednocześnie oznacza, że mamy do czynienia ze znacznym rozwojem takich technik. Filmy animowane wykonywane w takiej technologii to zazwyczaj historie pełne humoru, oczywiście często jest to humor znacznie mniej wyszukany niż w większości, ale bardzo ważne jest dokładne rozpoznanie czy mamy do czynienia z takim, czy z innym rodzajem humoru. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na to, by obejrzeć kilka takich bajek, to będziemy mogli już spokojnie rozpoznawać rodzaj humoru jaki w nich występuje. Aby jednak poznać dokładnie jak ten film wygląda, powinniśmy jak najbardziej postarać się o znalezienie czasu na jego obejrzenie. Jest to bardzo barwna historia opowiadająca o kolonii mrówek, które żyją w cieniu szarańczy. Mrówki jako zwierzęta słabsze nie pozwalają sobie na przeciwstawienie się im i od lat muszą składać coroczne daniny w postaci całej masy jedzenia. Niestety nie jest to korzystne, ponieważ same nie mają później odpowiedniej ilości zapasów na zimę. Dodatkowo okazuje się, że jedna z mrówek, samiec, niechcący wysypuje do wody cały zapas jedzenia zgromadzony jako danina i przez to naraża mrówki na gniew ze strony szarańczy. Aby jakoś odpłacić się przyjaciołom wyrusza w nieznany mu świat w poszukiwaniu jakiejkolwiek pomocy. Po drodze oczywiście spotyka go mnóstwo niebezpiecznych i ciekawych zarazem przygód, co sprawia, że bardzo mężnieje i zaczyna powoli poznawać siłę pojedynczej jednostki. Co najlepsze mrówka ta odkrywa, że połączone w jedną masę są w stanie zniszczyć szarańcze i nigdy więcej nie musieć dla nich pracować. Po powrocie do mrowiska, okazuje się, że zapasy zostały zgromadzone od nowa, ale i tak próbuje przekonać swoich przyjaciół, że mogą odeprzeć atak szarańczy. Jednak przyjaciele go nie słuchają i przywołują poprzednie wydarzenia, kiedy to zostały zaatakowane przez wroga i poniosły klęskę. Mrówka postanawia się więc sama przeciwstawić i wychodzi naprzeciw szarańczy, co powoduje odwagę u reszty.