Archiwum Maj, 2010

Lista przebojów

Muzyka jest czymś czego słuchają rzesze, a to jednocześnie oznacza, że będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie wielu ciekawych sytuacji. Najlepszym przykładem sprawdzania gustów publiczności jest lista przebojów, gdzie można usłyszeć najnowsze utwory, a to jednocześnie pozwoli na ich poznanie.

Później ludzie mogą oczywiście głosować na poszczególne piosenki, a to pozwala na utworzenie listy z najlepszymi utworami według ludzi. Jeśli postaramy się o to, by głosowanie było jak najtańsze oraz najłatwiejsze jak to możliwe, to ludzie będą bardzo licznie dzwonili i dzięki temu będziemy mogli sobie dokładnie zobrazować jak powinno to działać. Jeśli będziemy mogli sobie stworzyć takie warunki, które nie tylko będą pozwalały  uzmysłowić ludziom i samym artystom tego co jest najlepsze w ich utworach, to będą to cenne rady dla wszystkich. Dlatego zazwyczaj listy przebojów są wspierane przez ludzi, którzy interesują się ich wynikami, a to jednocześnie pozwala na tworzenie coraz bardziej ciekawych programów.

Lista przebojów działa na zasadzie punktowej. Każdego dnia jest ona odtwarzana utwór po utworze, a to pozwala nam na głosowanie na ulubione. Zazwyczaj jest to rozwiązane w ten sposób, że słuchacze radia czy telewidzowie dzwonią na infolinię, kiedy jest odtwarzany ich ulubiony utwór, a obecnie jest to możliwe także przez SMS oraz internet. Jeśli nie mamy ulubionego utworu, na który czekalibyśmy podczas całej listy, to zapewne będziemy musieli przysłuchać się większości z nich i przy tym jednocześnie sprawimy, że poznamy dużo piosenek. Jeśli któraś nam się spodoba, możemy na nią zagłosować, jednak należy pamiętać, że dokonujemy tego tylko podczas trwania utworu. Jeśli się spóźnimy, to nasz głos może powędrować na utwór kolejny. Takie sytuacje nie są korzystne, ponieważ możemy niechcący przesądzić o tym, że jest to nasza wina, że nasza ulubiona piosenka jest na miejscu niższym niż byśmy chcieli. Możemy oczywiście także głosować na kilka utworów i to dowolną ilość razy. Każdy głos się liczy.

Teksty piosenek

Muzyka nie może istnieć bez ludzi którzy ją tworzą. Na powstanie każdego przeboju zazwyczaj składa się praca wielu ludzi, którzy przygotowują teksty, czy na przykład posiadają studio nagraniowe.

Aby jednak powstał dobry utwór, to należy mieć nie tylko piosenkarza, ale także dobry tekst. Teksty pisane są zazwyczaj przez ludzi, którzy się na tym znają i od lat zajmują pisaniem utworów dla piosenkarzy. Jeśli jednak nie mamy możliwości zrozumienia dokładnie jak działa taki człowiek, to zapewne i tak nie będziemy mogli sami tego zrobić. Bowiem jest tak, że pisanie tekstów jest zarezerwowane dla ludzi się tym zajmujących i czasami dla samych artystów. Niestety jak czasami pokazuje doświadczenie, powinno być ono zarezerwowane tylko dla tych, którzy mają doświadczenie. Kiedy mamy już gotowe słowa, to zapewne były one pisane specjalnie dla konkretnego artysty, co jednocześnie oznacza, że wie on o czym jest dany utwór. Jeśli zatem spotkamy się z sytuacją, że będziemy musieli sobie poradzić ze stworzeniem tekstu dla człowieka, którego jeszcze nie znamy, to będzie to wielkie wyzwanie, ponieważ nie mamy zazwyczaj pewności kim on jest i jak zareaguje na takie słowa. Aby jednak nie musieć sobie samotnie radzić z tym, co jest bardzo pewne w takich sytuacjach, powinniśmy doskonale wiedzieć jak należy postępować sobie z takimi tekstami. Powinny być one przede wszystkim unikalne, ale głównie traktować o tematach oklepanych, które zawsze się podobają. Wtedy mamy największe szanse na sukces, co jednocześnie pozwala nam sądzić, że będziemy mogli pisać dla każdego. Znaczenie ma tutaj także fakt, czy jesteśmy na tyle dobrzy, żebyśmy to my wybierali kto ma śpiewać nasz tekst.

Jest to oczywiście możliwe, ale zdarza się niezwykle rzadko, a dodatkowo mamy pewność, że będziemy mogli ustalać warunki płacowe. Jeśli nie piszemy zbyt dobrze, to możemy liczyć na mniej znanych artystów, którzy będą chcieli uzyskać teksty jak najmniejszymi kosztami. Jest to oczywiście bardzo ważne, ponieważ nikt nie chce za nic przepłacać.

Sztuka

Sztuka

Niemal każdy człowiek prędzej czy później będzie miał ochotę na to, by poczuć sztukę na własnej skórze. Jest to pragnienie, które nie tylko może nam pozwolić na poszerzenie horyzontów, ale także na znalezienie dla siebie bardzo ciekawych rozwiązań na spędzanie czasu.

Jeśli będziemy chcieli poznać co to jest sztuka, to zapewne będzie to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie, co jednocześnie będziemy mogli rozwiązać poprzez obcowanie z nią. Jeśli jednak będziemy mogli sobie pozwolić na oglądanie na przykład przedstawień, to zapewne zauważymy, że nie jest to zajęcie nudne i daje nam bardzo wiele. Najważniejsze jest takie zorganizowanie sobie zajęć, aby móc znaleźć czas i na kino i na teatr. Kiedy nie mamy wielu możliwości do wyboru, powinniśmy jak najszybciej postarać się o znalezienie dla siebie wielu ciekawych alternatyw, które zapewnią nam dozę kultury i sztuki jeśli tylko będziemy mogli sobie na to pozwolić. Jeśli nie będziemy mieli takiej alternatywy, to nie powinno nam się także nudzić, ponieważ bez problemu można znaleźć sobie inne zajęcia.

Kontakt ze sztuką nie powinien być wykonywany w pośpiechu, ani też nie powinniśmy być ponaglani przez inne okoliczności. Zanim wybierzemy się do teatru czy muzeum należy jak najbardziej się odprężyć oraz pozwolić sobie na stworzenie warunków do oglądania przedstawienia. Jeśli nie zależy nam na otrzymaniu od siebie szansy na takie doznania, to nie powinniśmy w ogóle zajmować się zdobywaniem wiedzy na taki temat, ponieważ będzie to zapewne czas stracony. Jeśli natomiast mamy ochotę na stworzenie dla siebie wielu przykładów działania odnośnie prowadzenia działalności kulturalnej, to nie będziemy też mieli wątpliwości czy jest to dobry pomysł. Sztuka właściwie powinna być nieodłącznym elementem życia każdego człowieka, który chce się w jakikolwiek sposób rozwijać oraz ma nadzieję na to, że będzie kimś lepszym. Jeśli nie ma różnicy w tym, co jest dla nas najważniejsze, to powinniśmy wybrać najbardziej odpowiedni dla nas rodzaj tego kontaktu, co pozwoli nam na rozpoznanie czy jesteśmy odpowiednio przygotowani do kontaktu ze sztuką.

Koncert

Niemal każda gwiazda przynajmniej raz musiała zorganizować występ dla swoich fanów – koncert. Jest to możliwość zobaczenia na żywo swojej ulubionej piosenkarki, czy na przykład piosenkarza, a jednocześnie można na żywo posłuchać jego muzyki. Nie tylko to powoduje, że koncert jest wyjątkowy, ale także fakt, że nie mamy możliwości znalezienia dla siebie drugiego takiego miejsca, które pozwala na to, aby poczuć tę atmosferę, która nie tylko pozwala nam na dodanie do swojej listy kolejnego koncertu, ale także na to by niesamowicie się bawić z innymi ludźmi, lubiącymi to samo co my. Jest to naprawdę niesamowite, jak w jednym miejscu zbiera się tylu ludzi, a wszyscy dodatkowo chcą tego samego. Jeśli nie będziemy mogli sobie poradzić ze stworzeniem dla siebie okazji do pójścia na koncert, to zawsze możemy go obejrzeć w telewizji, ale to już nie jest to samo. Jeśli nie mamy ochoty na takie rozrywki, powinniśmy jak najszybciej zadowolić się słuchaniem muzyki na płytach, a z pewnością warto poświęcić wiele czasu na poznanie takich gatunków muzyki, które niekoniecznie są jeszcze modne. Aby jednak bardzo dokładnie poznać to, czym jest koncert, po prostu musimy się na niego wybrać, ponieważ słowami nie da się opisać tego co tam się dzieje. Aby jednak zrozumieć na czym polega nasze zafascynowanie koncertami, warto poświęcić odrobinę uwagi temu, co jest najważniejsze, czyli pasji, jaka łączy wszystkich ludzi kochających koncerty.

Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na zobaczenie tego, co jest dla nas najważniejsze, to z pewnością także je pokochamy. Jednak należy pamiętać, że bilety na koncert nie są tanie, a jest to spowodowane wysokimi kosztami jego organizacji. Na te koszta składa się nie tylko to, co jest do zapłacenia artyście, ale także wypożyczenie całej masy sprzętu oraz wszelkie inne koszta, jak wynagrodzenia ludzi pracujących przy organizacji, oraz zarobek, jaki musi uzyskać sponsor. Jeśli nie uda się zgromadzić odpowiedniej kwoty, to zapewne będzie to strata dla tych ludzi, a to oznaczać może problemy dla zespołu.