Archiwum Kwiecień, 2013

Ciara

Ciara Princess Harris urodziła się 25 października 1985r. w Austin w stanie Teksas. W dzieciństwie inspirowała ją muzyka, którą tworzyły dziewczyny z Destiny’s Child. Ciara była też członkinią girlsbandu o nazwie Hearsay, jednak ostatecznie zdecydowała się na karierę solową. Ciara tworzy muzykę r’n’b oraz crunk – odmianę rapu z południa. W roku 2004 wydała swój solowy album pt: „Goddies”, okrył się on podwójną platyną. Ciara przez jakiś czas spotykała się z młodym raperem Lil’ Bow Wow’em. Nagrała wspólnie z nim kawałek pt: „Like you”. Ogromny sukces zdobyła również piosenka „Oh”, którą wokalistka nagrała z raperem Ludacrisem, a następnie Ciara wykonała ją w remiksie z Mattem Pokorą. W 2006r. na półkach sklepowych mogliśmy już znaleźć drugi studyjny krążek piosenkarki pt: „The evoluction”. Wokalistka supportowała kilka tras koncertowych znanych gwiazd: w 2005r. wystąpiła na Harajuku Lovers Tour, suportowała wtedy Gwen Stefani oraz w 2007r. podczas trasy koncertowe promującej najnowszą płytę Rihanny pt. „Good girl gone bad”.

Zygfryd

Film z gatunku komedii to właśnie komedia pod tytułem Zygfryd. Ludzie uwielbiają komedie, ponieważ pozwalają się pośmiać i oczywiście mim zdaniem poprawiają humor. Jeżeli chcecie obejrzeć jakąś dobrą komedię to zapraszam do zapoznania się z naszym bohaterem, czyli tytułowym Zygfrydem. Jest to postać dość barwna. Cała akcja filmu dzieje się w okresie zamków, smoków i dzielnych rycerzy. Zygfryd jest oczywiście postacią dość nierozgarniętą, czyli tak można powiedzieć, że to takie duże dziecko. Powinniśmy się trochę pocieszać tym, ponieważ, pomimo, że jest taką a nie inną osobą, przejdzie przez życie bardzo szczęśliwy, a często nam się zdarza, że godzinami martwimy się czy podjąć jakieś działania, ponieważ jest ryzyko niepowodzenia, ale oczywiście Zygfryd nie posiada takich, problemów, on po prostu robi to, co lubi. Jego bardzo charakterystyczną cechę jest jego siła, oczywiście, jeżeli będzie dobrze użyta to przyniesie mu sile pozytywnych konsekwencji. Jest to komedia romantyczna, ponieważ kończy się znalezieniem wielkiej miłości.

Terminator

Robot z przyszłości to właśnie wizja przedstawiona przez twórców filmu terminator. Jest to opowieść o losach ziemi i jej mieszkańców, jaki czekają ją za kilkaset lat, a wszystko będzie konsekwencją stworzenia pewnego mikroukładu, który spowoduje nieoczekiwany rozwój w dziedzinie sztucznej inteligencji. Maszyny, które zostaną wyposażone w taki układ nagle się zbuntują przeciwko człowiekowi i przestaną wykonywać polecenia człowieka. To będzie całkiem nowa sytuacja dla wszystkich ludzi. Nawiąże się wielka wojna, którą ludzie będą przegrywać. Z przyszłości do przeszłości zostania wysłany robot, który będzie miał za zadanie chronić chłopca, którego przeznaczeniem będzie stanie się wielkim przywódcą rebeliantów, który będzie miał za zadanie ocalić ludzkość. Dzięki robotowi chłopiec ocaleje. Obie te postacie, czyli chłopiec i robot zaczną się przyjaźnić. Robot zacznie nabierać ludzkich cech, co będzie bardo ciekawym widowiskiem. Zaprzyjaźni się na tyle z chłopcem, że będzie gotów poświęcić samego siebie, aby go ocalić przed śmiercią.

Seriale kryminalne

Seriale kryminalne to dość rozległy gatunek, jednak większość z nich przedstawia pracę organów takich jak policja czy tajne agencje, albo rozmaitych detektywów. W kolejnych odcinkach stała ekipa bohaterów rozwiązuje nowe śledztwa, które mogą, ale nie muszą wiązać się z szerzej zakrojoną działalnością na przykład konkretnej grupy przestępczej. Ważną cechą tego typu seriali jest możliwość podejrzenia od środka, jak wygląda na przykład praca w policji, lub codzienne życie detektywów śledczych. W przypadku seriali przedstawiających pracę agencji rządowych, wiele kwestii podawanych jest umownie, aby nie naruszyć tajemnicy służbowej, jednak nawet one mogą być oparte na rzeczywistych sprawach i autentycznych faktach. Współcześnie w serialach tego typu często przedstawia się również pracę innych, związanych ze wspomnianymi organami zawodów – na przykład dziennikarzy czy ratowników medycznych. W serialach kryminalnych często dochodzi do brutalnych scen, dlatego nie są one przeznaczone dla najmłodszych widzów, którzy jednak mimo to chętnie po nie sięgają.

Cast away – poza światem – reż. Robert Zemeckis

Każdy zna schemat samotnego rozbitka na bezludnej wyspie, który tam nauczył się żyć. Tutaj mamy do czynienia z uwspółcześnioną wersją. Tom Hanks lecąc samolotem nad Atlantykiem jako jedyny przeżył jego awarię. Trafia na niewielką wyspę, jak się po czasie okazuje – bezludną. Z każdym dniem tracąc nadzieję na przyjście pomocy, organizuje sobie życie na nowo, samotnie. Mijają cztery lata, a on ciągle na wyspie… Robinson Cruzoe naszych czasów. Zemeckis ożywił sprawdzoną historię, nadając nowemu osamotnionemu bohaterowi charakter naszych czasów – czyli kompletne ślamazarstwo. Hanks przez to skazany jest na ogromne trudności z upolowaniem normalnego posiłku, a każdą kroplę wody z kokosa spija niczym rzadko dostępny nektar. Brawa dla niego. Hanks to akurat człowiek, który swoje rzemiosło zna bardzo dobrze i chwała Zemeckisowi, że to docenia. Doceni to zresztą każdy, kto zobaczy jego przygotowania do ucieczki z wyspy, kiedy to rozmawia z samodzielnie zmajstrowanym przyjacielem Wilsonem. Najpierw śmieszne (ale w gorzkim znaczeniu), potem wzruszające, kiedy go traci. Dzięki temu wiadomo, że duetowi Hanks – Zemeckis można ufać.

Politycy

Wielkie kampanie wyborcze, pełne oryginalnych gadżetów konferencje prasowe, błyskotliwe przemowy na sali sejmowej lub zebraniach komisji śledczych – trudno dziś ukryć, że polityka również w naszym kraju stała się prawdziwym show. Nic zatem dziwnego, że telewizja chętnie gości owych showmanów, udostępniając im swój czas antenowy – oczywiście po równi, aby nikt nic złego sobie nie pomyślał. Ma zatem swoich reprezentantów, w osobach Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego, Prawo i Sprawiedliwość. Ma walczących na barykadach, na szczęście słowem, a nie zbożem jak Andrzej Lepper, Joannę Senyszyn, Ryszarda Kalisza i Grzegorza Napieralskiego, klub poselski Lewica. Ma wreszcie swoje medialne gwiazdy – Stefana Niesiołowskiego i prawdziwego idola tej kadencji Sejmu – Janusza Palikota, Platforma Obywatelska. Niestety, nad czym boleje cały naród, zgasła równie szybko, jak się pojawiła, gwiazda Nelly Rokity, która mogła być prawdziwym połączeniem Joanny Senyszyn i Janusza Palikota i niewątpliwą atrakcją każdego programu publicystycznego z jej udziałem.

Kultowe męskie postacie

Disnejowski film animowany „Tarzan” to opowieść o człowieku wychowanym w dżungli. Trafia do niej po tym, jak statek który płynie wraz z rodzicami, rozbija się u wybrzeży Afryki. Rodzice Tarzana giną zagryzieni przez lamparta, a maleńki chłopiec zostaje cudem ocalony, i przygarnięty przez gorylicę Kalę. Od tej chwili wychowuje się wśród dzikich zwierząt, doskonale się z nimi rozumiejąc i czując się częścią ich rodziny. Sytuacja zmienia się, gdy do jego „domu” przybywa ekspedycja naukowców, z piękną Jane na czele. Dziewczyna uczy Tarzana ludzkich zwyczajów, a w końcu obdarza go gorącym uczuciem, które jednak musi przejść olbrzymią próbę… Animacja pełnometrażowa „Herkules” jest swobodną adaptacją popularnego greckiego mitu opowiadającego o synu Zeusa, Herkulesie, który musi udowodnić, że jest godzien zasiadania na Olimpie – Wzgórzu bogów. Został pozbawiony tego zaszczytu przez zazdrosnego brata, Hadesa, ale może zmienić swe losy i powrócić na Olimp, po wykonaniu kilku niezwykle trudnych zadań oraz uratowaniu swej ukochanej, pięknej Megan.

Hilary Duff

Hilary Ann Duff urodziła się 28 września 1987r. w Houston Houston stanie Teksas. Ta młodziutka dziewczyna jest aktorka oraz gwiazdą muzyki pop. Jej starsza siostra, Haylie również zajmuje się śpiewem i aktorstwem. Hilary zajmuje się też modą, stworzyła miedzy innymi kolekcję ciuchów o nazwie „Stuff by Hilary Duff”. Przy boku Dufa też zawsze mogliśmy zobaczyć same gwiazdy. Przez rok spotykała się z młodszym bratem Nick’a Cartera (Backstreet Boys) Aaronem. Natomiast w 2006r. rozstała się z członkiem Goud Charlote Joelem Maddenem. Pierwszym studyjnym albumem Hilary Dufa był wydany w 2003r. i noszący tytuł „Metamorphosis”. Rok później ukazał się drugi krążek. W 2005r. Hilary wydała album „Most Wanted”, na którym można było znaleźć kawałki z dwóch poprzednich krążków. Za chwilę (2006r.) ukazal się kolejny album kompilacyjny pt: „4ever”. Wszystkie płyty wokalistki okrywaly się złotą lub platyną. Osiągnęła ona ogromny sukces w tak młodym wieku. Obecnie nadal trwa promocja trzeciego krążka Hilary pt.”Dignity”.

Strona główna

Bohaterowie Na Wspólnej Kluczem do sukcesu serialu obyczajowego jest przede wszystkim umiejętny dobór bohaterów. Aby przyciągnąć przed ekrany telewizorów szerokie grono publiczności,… czytaj dalej Ziębowie Maria Zięba to postać, dzięki której poznali się pierwsi główni bohaterowie serialu. Prowadziła dom dziecka, w którym mieszkało wielu z nich, jest także… czytaj dalej Hofferowie Roman i Ewa Hofferowie to małżeństwo po przejściach. Żona odgrywanego przez Waldemara Obłozę Romana umarła, zostawiając go z córką Martą i synem Kamilem…. czytaj dalej Brzozowscy Michał, najmłodszy z rodzeństwa Brzozowskich, przez długi czas był raczej negatywnym bohaterem serialu. W dodatku wiecznie pakował się w tarapaty, co kosztowało… czytaj dalej Przyjaciele rodzin Borys to przyjaciel Michała, z którym powiązały, ale też poróżniły go interesy. Michał oskarża go o wykorzystywanie swoich pracowników, co powoduje konflikt… czytaj dalej Zimińscy Marek i Danuta Zimińscy to stosunkowo nowi bohaterowie „Na Wspólnej”. Szybko jednak okazali się jedną z najciekawszych rodzin w serialu. Marek, dawny kochanek… czytaj dalej Prawnicy Weronikę i Adama nie łączą wprawdzie z Agnieszką więzy rodzinne, a interesy, jednak ich losy często się ze sobą splatają. Agnieszka to podobnie jak oni… czytaj dalej

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes to chyba najsłynniejszy z wykreowanych przez pisarzy detektywów. Jego „ojcem” jest szkocki pisarz Sir Arthur Conan Doyle. Holmes pierwszy raz pojawił się w powieści „Studium w szkarłacie” z 1887 roku. Poznajemy tam także doktora Watsona – towarzysza, przyjaciela i kronikarza Sherlocka, pomagającego mu w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. Prócz tej książki Holmes pojawia się jeszcze w trzech innych – „Psie Baskerwilów”, „Znaku czterech” oraz „Dolinie trwogi”, a także w ponad pięćdziesięciu opowiadaniach. Sposób, w jaki Holmes rozwiązuje zagadki i znajduje złoczyńców, określany jest mianem „dedukcji”. Polega on na kojarzeniu różnych, pozornie ze sobą nie związanych faktów i dochodzeniu do wniosków na ich podstawie. Wymaga rozległej wiedzy z wielu naukowych dziedzin, między innymi chemii, psychologii i matematyki. Prócz zdolności detektywistycznych, Sherlock Holmes posiadał inne talenty. Uwielbiał grać na skrzypcach, a także trenował boks. Zmarł w opowiadaniu „Ostatnia zagadka”.

Historie zaczerpnięte z baśni

„Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” to pierwszy pełnometrażowy animowany film w historii kina. Ponadto zajął dziesiąte miejsce na liście najbardziej dochodowych filmowych produkcji. Oparty został na pięknej, zapewne wszystkim znanej, baśni Braci Grimm. Opowiada ona historię ślicznej królewny, którą zła macocha postanawia zabić. Zleca to zadanie myśliwemu, on jednak lituje się nad dziewczyną i puszcza ją wolno. Śnieżka zamieszkuje w lesie w domku krasnoludków, ale macocha dowiaduje się o tym i podając królewnie zatrute jabłko, zabija ją. Na pomoc przychodzi jednak przystojny książę, który budzi dziewczynę ze śmiertelnego snu pocałunkiem miłości. Film „Aladyn” także został oparty na baśni, tym razem pochodzącej ze słynnego zbioru „Baśnie tysiąca i jednej nocy”, w którym zawarto opowiadania oparte na legendach i podaniach arabskich. Disnejowska produkcja skupiła się na historii ubogiego chłopca, Alladyna, który zakochuje się w księżniczce Jasmine. By móc ją poślubić, musi udawać księcia, a pomaga mu w tym znaleziony w zaczarowanej lampie dżin. Ale na drodze ich szczęścia staje zły Dżafar…

Sportowcy

Nic tak nie wpływa na popularność sportowca jak fakt, że jego dyscyplina pokazywana jest często w telewizji. To właśnie dzięki cotygodniowym transmisjom telewizyjnym z konkursów skoków narciarskich, którymi telewizja publiczna zwykła zapychać sobie weekendową, zimową ramówkę, rozbłysła wielka gwiazda Adama Małysza, który przecież startuje tak naprawdę w mało liczącej się na świecie konkurencji. Dziś największe triumfy święci trójka polskich sportowców. Pierwsza z nich to oczywiście Otylia Jędrzejczak, nasz słynny „motylek”, mistrzyni olimpijska oraz mistrzyni i rekordzistka świata w swoich pływackich konkurencjach. Choć w telewizji pokazuje się tylko przy okazji najbardziej prestiżowych imprez pływackich, wystarcza to, by była wówczas na ustach całej Polski. Z kolei nasz rodzynek w Formule 1, Robert Kubica ma to szczęście, że jego dyscyplina pokazywana jest regularnie co dwa tygodnie przez cały, trwający pół roku. Nie ma go natomiast Agnieszka Radwańska. Transmisje z jej meczy tenisowych mogą oglądać jedynie osoby, które w pakietach telewizji kablowych lub cyfrowych mają na szczęście spolszczony program Eurosport.