Archiwum Styczeń, 2014

Azja – piękny kontynent

Azja jest niesamowicie tajemniczym kontynentem. Jest to zresztą kontynent, który jest pełen skrajności. Spójrzmy na Indie. Są oddzielone od reszty kontynentu Himalajami, a co można w nich zastać? Niesamowicie zurbanizowanie miasta, ale także biedne dzielnice. Jednak wszędzie jest radośnie i kolorowo. Krajem niesamowitym są na przykład Malediwy. Kiedy patrzymy na fotografie przypominają nam krainę z bajki. To samo tyczy się Tajlandii.

Spójrzmy również na Chiny – niesamowicie rozwinęło się to państwo ostatnimi czasy, a jednak jest wierne tradycjom. Azja to niesamowicie rozwinięta i bogata Japonia, klimatyczna Rosja oraz zagadkowa Korea. Pamiętajmy o tym, że jest to kontynent niesamowicie inny. Zazwyczaj od razu można rozpoznać jego nietypowy krajobraz. Azja posiada ten czar, którego brakuje innym kontynentom. Posiada niesamowitą faunę i florę, ale przy tym posiada tyle skrajności, że aż trudnie jest je zliczyć. To kontynent tajemniczy, zagadkowy, pełen niespodzianek. Naprawdę warto go zwiedzić, jeśli mamy taką sposobność.

Australia i Oceania

Australia to jednocześnie jedno państwo. Rasowi ludzie Australii to Aborygeni. Do dziś można ich spotkać w tym kraju. Jednak faktycznie bardzo niemiłą świadomością jest to, że biały człowiek, gdziekolwiek by się nie pojawił, chciałby zepchnąć rodowita rasę i sam stać na czele zdobytej ziemi. Dlatego Aborygenów jest niewielu. Kiedy pojawimy się w Australii mogą nas niesamowicie zaskoczyć temperatury. Okazuje się, że bywa tam podobnie do Afryki jeśli chodzi o pogodę.

Jednak dodatkowo w Australii przez to, że jest mała i zewsząd otoczona oceanami, często mają tam miejsce huragany i tornada. Wiatry nie sprzyjają też unikaniu pożarów lub ich nierozprzestrzenianiu się. Jeśli będziemy w Australii musimy zobaczyć Canberrę, Sidney. Nie obędzie się także bez zobaczenia dzikich koala czy kangurów. Pamiętajmy też, ze trzeba zobaczyć tamtejszą rafę koralową. Nie ma piękniejszej na świecie, zatem naprawdę nie wolno sobie tego odmówić. Zadbajmy o to, aby była to podróż naszego życia. Postarajmy się ją dokładnie zaplanować.

Ciekawe wycieczki objazdowe

Niektórzy z nas z chęcią podejmują wycieczki objazdowe. Można zapisać się na nie w biurach podróży. Wycieczki objazdowe preferowane są przez szkoły, ponieważ wiele uczą. Można w ciągu kilku dni zobaczyć naprawdę wiele wartościowych rzeczy. Nie każdy jednak nadaje się do tego, aby brać udział w takiej wycieczce. Nie oszukujmy się, większość przewodników wycieczek nie są ludźmi przebojowymi. Zresztą opowiadają wszystko to, co zostało zawarte w przewodniku. Dla niektórych zaś mija się z celem słuchanie tego, o czym można poczytać. Przewodnik rzadko podaje ciekawe anegdoty.

Dzieciaki i młodzież się nudzą. Czasem nawet dorośli to robią. Dlatego można wycieczkę objazdową zaplanować samemu. Przecież to nasza decyzja co chcemy zobaczyć, zwiedzić itp. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami wycieczek objazdowych w przewodnikami, samo zorganizujemy sobie podobny wyjazd. Wtedy zagwarantujemy sobie najlepszą zabawę, bo w pełni zaplanowaną przez nas. Pamiętajmy o tym, że wycieczki te nie mogą być dla nas nudne. Muszą nad dać wiele wiedzy i wiele zabawy.