Archiwum Luty, 2014

Nasza podróż poślubna

Podróż poślubna to jedna z najważniejszych podróży w życiu. Zazwyczaj ślub to dla nas bardzo ważny moment w życiu. W związku z tym jak się okazuje, chcemy rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu zaakcentować naprawdę mocno. Dlatego wybieramy się w podróż poślubną. Miesiące miodowe mogą być naprawdę różne. Jedni z nas wybiorą na przykład dwutygodniowy pobyt w Tunezji, w drogim hotelu ze SPA itp. Oczywiście all inclusive.

Jednak dla innych będzie to zbyt nudne. Są tacy, którzy chcą zwiedzać, dlatego jeśli wybierają Tajlandię, są nie tylko nastawieni na odpoczynek, ale także na zwiedzanie. Azja to niesamowity kontynent. Szkoda byłoby cały czas przeleżeć na plaży albo nad basenem. Jeszcze inni chętnie wybiorą w ogóle wycieczkę objazdową czy to po jakimś kraju czy nawet po Polsce. Tak naprawdę świat jest pełen pięknych i romantycznych miejsc do zwiedzenia. Niektórzy zdecydują się na podróż poślubną w formie wyprawy w góry albo spływu kajakowe, który potrwa kilkanaście dni. To niesamowita przygoda, która cementuje związek.

Na łonie natury

Nie każdy jest zainteresowany tym, aby zwiedzać metropolie, sypiać w drogich hotelach i zwiedzać kościoły. W związku z tym okazuje się, że możemy wybrać jakiś rodzaj podróży na łono natury. Czy nie marzymy na przykład o urlopie we dwoje w chatce wśród gór? Dookoła wszystko obsypane śniegiem, a my możemy cieszyć się sobą przy kominku. To wspaniała opcja dla romantycznych osób. Jeszcze ktoś inny po prostu wybierze się na wyprawę w góry.

Oczywiście jeśli nie mamy obeznania tylko szlakami turystycznymi. Zaplanujemy sobie taki wyjazd, zaznaczmy które góry zdobędziemy. Pamiętajmy o przygotowaniu kondycyjnym. Inną niesamowitą podróżą może być ta z uwzględnieniem spływu kajakowego. Spływ rzeką, która posiada malownicze krajobrazy to coś cudownego. Trzeba jednak taką rozrywkę lubić. Inną formą spędzania czasu na łonie natury jest szkoła przetrwania, oczywiście tak aranżowana. Poczujmy się jak członkowie dzikiego plemienia: szukajmy malin i jagód, polujmy itp. To wspaniała opcja dla tych, którzy są rządni przygód.

Wycieczki lat minute

Last minute to oferty z ostatniej chwili, która lada dzień będą miały miejsce. Dlaczego wycieczka staje się opcją last minute? Ponieważ biuro podróży chce sprzedać jak najwięcej wolnych miejsc. Nie chce, aby wycieczka się zmarnowała. W związku z tym na około dwa tygodnie przed terminem realizacji wycieczki, oferta staje się wycieczką last minute. Może być nawet o połowę tańsza. Czy należy się obawiać się takich wycieczek? Okazuje się, że niektórzy sądzą, ze tak tania wycieczka nie może być pełnowartościowa. Nic bardziej mylnego.

Nie musimy się martwić, że nagle zostaniemy oddzieleni od grupy albo jedna noc będzie nie wliczona w koszty wycieczki. Na pewno coś takiego nie ma miejsca. Wycieczki tego typu nie są dobre, kiedy na przykład nie posiadamy ważnego paszportu albo potrzebujemy wizę. W tak krótkim czasie nie uda nam się wszystkiego przygotować. Poza tym nie powinniśmy zapominać o tym, że jeśli wycieczka nie jest z przewodnikiem, a koszty pokrywają tylko dojazd, nocleg i powrót, potrzebujemy czasu na zaplanowanie podróży.

Zwiedzić Czarny Ląd

Afryka wydaje się być niesamowicie dzikim i fascynującym krajem. Jednak jak się okazuje niewielu z nas chce ją zwiedzieć. Zazwyczaj robią to osoby, które kochają naturę. W każdym razie zazwyczaj chcemy zobaczyć Afrykę jak z obrazka: biegające dziko żyrafy, spacerujące słonie, przepływanie Nilem itp. To wszystko jak najbardziej jest możliwe. Jednak nie możemy wybierać się sami. Przede wszystkim trzeba się przed podróżą do Afryki zaszczepić.

Trzeba wiedzieć, że zobaczyć taką prawdziwą Afrykę jest trudno. Dlatego należy dołączyć się do grupy, która zmierza do safari. Dzięki temu wraz z przewodnikiem, który będzie posiadał odpowiednie informacje, apteczkę itp. Zwiedzimy taki Czarny Ląd, o jakim po prostu się marzy. Jednak pamiętajmy, że nawet z przewodnikiem jest to kontynent bardzo obcy. Nie wiemy jak się zachować, jak reagować. Jednak wycieczka do któregoś z afrykańskich krajów jest naprawdę niesamowita i zapierająca dech w piersiach. Spełnijmy to marzenie, jeśli mamy taką możliwość. Naprawdę warto.