Archiwum Marzec, 2014

Marzenia o podróżach

Wiele osób marzy o podróżach. Jesteśmy z natury ciekawi świata, a zatem zupełnie naturalne jest to, że przecież chcemy zwiedzać. Każdy z nas marzy o innych podróżach. Jedni z nas chcieliby, aby całe życie stało się jedną wielką podróżą. Inni chcieliby podjąć jednorazową podróż dookoła świata. Jeszcze kolejni są nastawieni na podróżowanie autostopem. Możemy podróżować na terenie Polski, Europy, świata. Jednak powinniśmy także pamiętać, że podróże są drogie. Nie trzeba jednak przez to rezygnować.

Trzeba znaleźć sposób. W sieci mają miejsce strony, które zrzeszają podróżników całego świata. Można zawierać tam znajomości i kiedy spodoba nam się relacja, my odwiedzamy wirtualnego kolegę w jego kraju, on gwarantuje nam nocleg, wyżywienie i pełni rolę przewodnika. Następnie on odwiedza nas i to my prezentujemy mu nasze miasto, nasz kraj. Innym rodzajem podróżowania jest autostop. Trzeba jednak mieć sporo odwagi i być przygotowanym na taką podróż, bo nie będzie ona na pewno bardzo tania. Pamiętajmy też, że jest możliwość kupowania biletów za bardzo niewielkie pieniądze, kiedy mają miejsce promocje.

Podróż dookoła świata

Któż z nas nie marzył o podróży dookoła świata? Tak naprawdę jest to marzenie każdego z nas, bo wszyscy pragniemy poznawać. Jednak nie wszystkich na to stać. Nie dotrzemy autostopem do Indii czy do Stanów Zjednoczonych. Kiedy jednak uda nam się posiąść fundusze, zastanówmy się co byśmy chcieli zwiedzić. Tak naprawdę w samej Europie jest mnóstw wspaniałych miejsc takich jak Londyn. Paryż, Praga, Madryt, Rzym, Ateny. Musimy wybrać dokładnie co takiego nas interesuje. Następnie możemy sięgnąć po kontynent afrykański i tam odwiedzić Kenię oraz RPA.

Azja może być następnym kontynentem. Obowiązkowo musimy zahaczyć o Indie, Chiny i Japonię. Piękna jest Tajlandia i niesamowite są Malediwy. Pamiętajmy także o Rosji. Trzeba zobaczyć Moskwę, aby poczuć niesamowity klimat. Następnie po drodze jest nam Austria. Musimy zobaczyć dziko żyjące kangury i zanurkować w rafie koralowej. Potem czas na Stany Zjednoczone, Meksyk, Brazylię. Na tym możemy poprzestać. Sami określmy co powinno znaleźć się w naszej podróży, jeśli planujemy ją samodzielnie. Biura podróży rzadko się ich podejmują, ale można trafić na okazję.

Czy zostać autostopowiczem

Prawdą jest, że życie autostopowicza nie jest łatwe. Tak naprawdę nigdy nie wie on gdzie go rzuci los. Owszem, możemy mieć założenie, że ze Szczecina dojedziemy do Berlina, a z Berlina dojedziemy do Paryża. Jednak nikt nam takiej gwarancji nie daje, bo kierowca, który akurat się zatrzyma może nie jechać aż do tego celu, który nas interesuje. Dlatego pamiętajmy, że trzeba się szybko decydować. Poza tym czasy są dziwne. Ludzie coraz mniej chętnie podejmują autostopowiczów, ponieważ coraz częściej zdarzają się im nieciekawe przypadki. Sami jako autostopowicze musimy być też bardzo ostrożni.

Jeśli widzimy, że osoba, która się zatrzymała jednak nam się nie podoba, warto się rozmyślić i powiedzieć, że jednak lepiej będzie nam pojechać w inną stronę. Autostopowicz powinien umieć się bronić. Dobrze też, aby nie nosił przy sobie całej gotówki. Posiadajmy pieniądze na koncie w banku. Przy sobie nośmy tylko niezbędną ilość gotówki. Pamiętajmy, że podróż może nie być bezpieczna, ale również może okazać się najpiękniejszą przygodą naszego życia. Sami zdecydujmy, czy faktycznie jesteśmy w stanie się tego podjąć.