Aktorzy teatralni

Teatr jest związany ściśle z tym, że grają w nim aktorzy. Bez nich żadna sztuka nie miałaby sensu, ponieważ to oni odpowiadają za wiele rzeczy takich jak, sposób, w jaki rola zostanie odegrana, czy na przykład to jak publiczność ją odbierze. A to właśnie sposób, w jaki publiczność rozumie sztukę na największe znaczenie, a jednocześnie powinniśmy jak najszybciej znaleźć z nimi nić porozumienia.

Od tego zależy naprawdę bardzo wiele i nie powinniśmy zapominać, że to dla nich gramy oraz, że oni przychodzą aby obejrzeć nas. Jeśli aktor nie będzie potrafił nawiązać tego porozumienia z widzem, to zazwyczaj nie będzie on dobrym aktorem teatralnym, ale nie oznacza to, że nie będzie świetny w kinie, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu z widzami. Jeśli będziemy mogli powiedzieć, że nasi aktorzy są dobrymi aktorami, to teatr, w którym będą grali także będzie tak określany, ponieważ to aktorzy go tworzą i to oni pozwalają na to by móc ciekawie spędzić w nim czas.

Bardzo ważne jest by udało się zrobienie tego, co jest niezbędne, a mianowicie stworzenie nici porozumienia pomiędzy nimi a widzami. Ale nie tylko o to chodzi. Również sami aktorzy koniecznie muszą doskonale się znać i wiedzieć co robić w danym momencie w odniesieniu do innych. Ale nie możemy sobie pozwalać na tworzenie iluzji współpracy, ponieważ bystry widz bardzo szybko to wychwyci, a nie będzie to z pewnością dobre. Aby jednak udało się bez problemu pokazać widzowi, co chcemy osiągnąć daną sztuką, musimy sami w nią się wczuć. Aktor powinien utożsamiać się ze sztuką oraz powinien stawać się postacią, którą gra. Inaczej nie będzie w stanie dobrze pokazać emocji oraz przemyśleń danej postaci. Jeśli nie będziemy się spodziewali, tego co jest głównym motywem sztuki, to tylko te cechy aktorów pozwolą nam na jej dokładne zrozumienie. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić dodatkowo na poznanie samych aktorów i tego jak grają oraz jak zachowują się na co dzień, to sztuka pokaże nam nie tylko siebie, ale także ich.

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:.