Czym jest teatr

Teatr, podobnie jak kino czy inne miejsca, gdzie możemy oglądać filmy, sztuki, przedstawienia i inne tego typu rzeczy, jest miejscem, gdzie ludzie przychodzą, aby dokładnie poznać jakąś sztukę oraz zorientować się o czym ona jest. W teatrze, podobnie jak w kinie grają normalni aktorzy, którzy nie tylko powalają sobie na odtwarzanie sztuki według scenariusza, ale także bardzo często pozwalają sobie na własną interpretację. Jeśli jednak okaże się, że za bardzo odsuwają się od scenariusza, to bardzo szybko przywoła ich do porządku sufler, którzy ma za zadanie pilnowania czy sztuka odbywa się zgodnie z planem oraz podpowiadanie aktorom, tekstu jeśli tylko zdarzy im się go zapomnieć.

Jeśli sufler spełni swoje zadanie właściwie, to sztuka ma szansę na wielki sukces. Jednak jak wiadomo, nie powinniśmy liczyć na to, że aktorom pomoże sufler, ponieważ mają oni za zadane samodzielną naukę tekstu i nie powinno im się notorycznie zdarzać go zapominać. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na udanie się do teatru, to zapewne będziemy bardzo zadowoleni z tego faktu. Teatr bowiem pozwala na uspokojenie swoich myśli i skupienie się na tym, co jest najważniejsze, czyli na sztuce. Ona ma za zadanie z kolei przedstawić nam pewną historię, nad którą refleksja będzie bardzo ważna i pozwoli nam na zrozumienie nowych prawd o życiu. Jednak nie każda sztuka ma takie zadanie i może się zdarzyć, że będziemy mieli do czynienia z komedią, która ma przede wszystkim bawić, ale jednocześnie możemy się spodziewać, że będzie to dla nas także jakaś nauka. Aby jednak w teatrze bawić się dobrze, jest konieczne nie tylko odpowiednie nastawienie, ale także bardzo wiele rzeczy, które mają wpływ na odbiór sztuki.

Przede wszystkim w teatrze nie zobaczymy Coli czy popcornu, ponieważ te rzeczy są zarezerwowane dla kina, które oferuje zupełnie inny rodzaj rozrywki. Jeśli mamy tylko ochotę na teatr, nie powinniśmy się wahać, ponieważ dostarczy nam on wielu wrażeń, ale także bardzo wpłynie na emocje i poczucie piękna, co jest dobrym symptomem.

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:.