Archiwum: 'Historie gwiazd'

Ciara

Ciara Princess Harris urodziła się 25 października 1985r. w Austin w stanie Teksas. W dzieciństwie inspirowała ją muzyka, którą tworzyły dziewczyny z Destiny’s Child. Ciara była też członkinią girlsbandu o nazwie Hearsay, jednak ostatecznie zdecydowała się na karierę solową. Ciara tworzy muzykę r’n’b oraz crunk – odmianę rapu z południa. W roku 2004 wydała swój solowy album pt: „Goddies”, okrył się on podwójną platyną. Ciara przez jakiś czas spotykała się z młodym raperem Lil’ Bow Wow’em. Nagrała wspólnie z nim kawałek pt: „Like you”. Ogromny sukces zdobyła również piosenka „Oh”, którą wokalistka nagrała z raperem Ludacrisem, a następnie Ciara wykonała ją w remiksie z Mattem Pokorą. W 2006r. na półkach sklepowych mogliśmy już znaleźć drugi studyjny krążek piosenkarki pt: „The evoluction”. Wokalistka supportowała kilka tras koncertowych znanych gwiazd: w 2005r. wystąpiła na Harajuku Lovers Tour, suportowała wtedy Gwen Stefani oraz w 2007r. podczas trasy koncertowe promującej najnowszą płytę Rihanny pt. „Good girl gone bad”.

Hilary Duff

Hilary Ann Duff urodziła się 28 września 1987r. w Houston Houston stanie Teksas. Ta młodziutka dziewczyna jest aktorka oraz gwiazdą muzyki pop. Jej starsza siostra, Haylie również zajmuje się śpiewem i aktorstwem. Hilary zajmuje się też modą, stworzyła miedzy innymi kolekcję ciuchów o nazwie „Stuff by Hilary Duff”. Przy boku Dufa też zawsze mogliśmy zobaczyć same gwiazdy. Przez rok spotykała się z młodszym bratem Nick’a Cartera (Backstreet Boys) Aaronem. Natomiast w 2006r. rozstała się z członkiem Goud Charlote Joelem Maddenem. Pierwszym studyjnym albumem Hilary Dufa był wydany w 2003r. i noszący tytuł „Metamorphosis”. Rok później ukazał się drugi krążek. W 2005r. Hilary wydała album „Most Wanted”, na którym można było znaleźć kawałki z dwóch poprzednich krążków. Za chwilę (2006r.) ukazal się kolejny album kompilacyjny pt: „4ever”. Wszystkie płyty wokalistki okrywaly się złotą lub platyną. Osiągnęła ona ogromny sukces w tak młodym wieku. Obecnie nadal trwa promocja trzeciego krążka Hilary pt.”Dignity”.

Cherish

Zespół Cherish istnieje od 2003r., natomiast jest aktywny muzycznie od roku 2005. Grupa pochodzi z Giorgii w Stanach Zjednoczonych. Grupę tworzą cztery siostry: Farrah King (urodzona w roku 1984), Neosha King (urodzona w roku 1986), Felisha King (urodzona w roku 1988) oraz Fallon King (urodzona w roku 1988), Fallon i Felisha to bliźniaczki. Zespół współpracuje z dwiema wytwórniami muzycznymi a mianowicie z Capitol Records oraz z Sho’nuff Records. Dziewczyny tworząc swoją muzykę mieszają kilka stylów muzycznych mianowicie: r’n’b, pop i hip-hop. W 2006r. grupa wydała swoją debiutancką płytę pt: „Unappreciated”. Nagrały wtedy pierwszy singiel ze znaną gwiazdą dancehall’u Seanem Paulem pt: „Do it to it”. Kolejnym singlem został „Unappreciated”. W 2008r. Cherish wydały kolejną studyjną płytę pt: „The truth”. Pierwszy singiel z tej płyty pt: „Killa” nagrany ze znanym raperem Yung Joc’iem pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do drugiej części filmu „Step up”. Obecnie dziewczyny zajmują się promocją swojego najnowszego krążka.

Chamillionaire

Chamillionaire lub też Mixtape Messiah oraz King Koopa, a naprawdę Hakeem Seriki urodził się 28 listopada 1979r. Jest on amerykańskim raperem, pochodzi z Houston w stanie Teksas. Solową płytę wydał w 2005r, nosiła ona tytuł ‚The sound of revenge”, okryła się ona platyną. Dwa najbardziej popularne single, które odniosły sukces to „Turn it up” oraz „Ridin'”. Dobrze sprzedającym się singlem został też „Gron and sexy”, nie był on jednak tak wielkim hitem ja poprzednie. Od początku swojej kariery aż do dziś Chamillionaire współpracuje z wieloma gwiazdami hip-hopu takimi jak: Young Buck, Three 6 Mafia, Krayzie Bone, Lil’ Flip i innymi. W 2006r. raper nagrał kawałek z Ciarą pt.” Get up”, który znajduje się na jej płycie „The evolution”. W 2007r. Chamillionaire wydał drugą studyjną płytę pt. „Ultimate Victory”. Pierwszym singlem z tej płyty był „Hip hop police”. Kolejnymi są „Evening News” oraz „Industry Groupie”. Najnowszym singlem rapera jest wydany w 2008r. „Keep it on the hush” z gościnnym udziałem Lloyd’a.

Ashlee Simpson

Ashlee Nicole Simpson urodziła się 3 października 1984r. Pochodzi z Teksasu, z miasteczka Dallas. Jest młodszą siostrą Jessiki Simpson. Tworzy muzykę pop-rockową, sama pisze testy do swoich piosenek. Ashlee jest również aktorką. W latach 2002-2004 grała w serialu „Siódme niebo”. W 2004r. wydała swoją debiutancką płytę pt: „Autobiography”. Promując płytę Ashlee przeżyła nieciekawą przygodę podczas programu „Saturday Night Life”, który odbył się z 23 na 24 października. Z powodu chorego gardła piosenkarka była zmuszona śpiewać z playback’u. Niefartownie podaczas występu publiczność zauważyła to. W kierunku Ashlee posypało się wiele niemiłych komentarzy, zwłaszcza, że gwiazda zawsze zapewniała, że podaczas swoich występów śpiewa na żywo. W tamym samym czasie na ekranie MTV był emitowany program „The Ashlee Simpson Show”. Rok później ukazal się drugi krążek artystki pt. „I am me”, który odniósł taki sam sukces jak debiutancki album. W 2007r. po niedługim czasie spotkania się z członkiem zespołu Fall Out Boy Petem Wetzem, Ashlee wzięła z nim ślub. Joe Simpson, tata Ashlee i pastor baptysta przyznał, że nie mógłby wymarzyć sobie lepszego zięcia. Joe jest także menadżerem córki. Obecnie Ashlee zajmuje się swoją nową płytą pt: „Bittersweet world” oraz przygotowuje się do roli matki.

The Starting Line

Zespół The Starting Line powstał w Filadelfii w Stanach Zjednoczonych. Tworzy on muzykę pop-punkową. Do członków zespołu należy czterech chłopaków : Kenny Vasoli (bas, wokal), Matt Watts (gitara), Mike Golla (gitara), Tom Gryskewicz (perkusja). Grupa współpracowała niegdyś z wytwórniami Drive-Thru Records oraz Geffen Records. Obecnie są związani z wytwórnią Virgin Records. W 2001r. zespół wydał album „With hopes of starting over EP”. W 2002r. The Starting Line nagrali cover piosenki Jennifer Lopez pt. „I’m real”. W tym samym roku ukazał się krążek „Say it like you mean it”, następnie „The make yourself at home EP”. Kolejny krążek wydany po dwóch latach nosił tytuł „Based on a true story”. Zespół nagrał też kolejny cover, tym razem piosenki „Nothing’s gonna stop us now” zespołu Starship. W przyszlym roku chłopcy z The Starting Line będą obchodzić dziesięciolecie utworzenia swojego zespołu. Pomimo upływu czasu artyści tworzą tak samo genialną muzykę jak na początku. Ich wizerunek rownież ciągle pozostaje tak samo skromny jak na początku ich kariery. Obecnie zespół promuje wydaną w 2007r. płytę pt: „Direction”, na której znajduje się dwanaście nowych kawałków.

Marie Serneholt

Marie Eleonor Serneholt urodziła się 11 lipca 1983r. w Sztokholmie. Ta szwedzka piosenkarka była niegdyś członkinią zespołu Ateens. Jej kariera rozszerzyła się także na modeling. Do 2006r, kiedy zespół przestał istanieć jego członkowie mieli na koncie dziesięć milionów sprzedanych egzemplarzy pięciu płyt. Już na początku 2006r. e telewizji mogliśmy oglądać pierwszy singiel Marie zatytułowany „That’s the way that my heart goes”. Niedługo później odbyła się premiera jej solowego albumu pod tytułem „Enjoy the ride”. Kolejnymi singlami singlami z pierwszej płyty szwedzkiej piękności były „I need a house” oraz „Oxygen”. Kakiera piosenkarki nie rozwinęła się nigdy do tego stopnia jak bandu A-teens. Sława panny Serneholt także o wiele zmalała, od kiedy rozpadł się zespół. Stało się tak, bowiem A-teens zaczęli być sławni przez nagrywanie coverów piosenek słynnej Abby. Natomiast kawałki Marie były typowymi popowymi pioseneczkami. Takimi jakie nagrywały wszystkie inne artystki, tyle że klika dobrych lat wstecz, kiedy takiej muzyki było znacznie mniej.

Bow Wow

Bow Wow, czyli Shad Gregory Moss urodził się 9 marca 1987r. w Reynoldsburgu w Ohio. Zajmuje się muzyką oraz aktorstwem. Jego nazwisko widnieje w Księdze Rekordów Guinness’a. Bow Wow jest bowiem najmłodszym raperem występującym solo, który osiągnął taki sukces jeśli chodzi o notowania swoich piosenek na amerykańskich listach przebojów. Shad rozpoczął karierę gdy miał pięć lat. Posługiwał się wówczas pseudonimem Kid Gangsta. W wieku sześciu lat, podczas swoich występów na tournee, zauważył go znany raper Snoop Dogg. To dzięki niemu Shad z „dzieciaka gangstera” przeobraził się w Lil’ Bow Wow’a. W wieku trzynastu lat wydał swój pierwszy album „Beware of dog”. Rok później w sklepach ukazał się kolejny krążek pod tytułem „Doggy bag”. Kolejne płyty ukazywały się co dwa lata. Najpierw w 2003r. wydany został album „Unleashed”, a następnie w 2005r „Wanted”. Bow Wow nie odpoczywał wcale, w 2006r. wydał kolejną płytę pt. „The price of fame”, rok później nagrał ze znanym raperem Omarionem krążek pt. „Face off”. Obecnie raper jest w związku z członkinią zespołu The Pussycat Dolls Mellody Thornton.

Danity Kane

Danity Kane jest girlsbandem pochodzącym ze Stanów Zjednoczonych. Powstał on dokładnie 8 grudnia 2005r. w wyniku finału programu „Making the band”, którego twórcą jest raper P. Diody. W skład zespołu wchodzi pięć dziewczyn: Shannon Bex, Aundrea Fimbres, Aubrey O’Day, Dawn Richard i Wanity „D. Woods” Woodgette. W 2006r. zespół wydał solową płytę pt. „Danity Kane”. Album został wyprodukowany przez samego Timbalanda oraz Scotta Storcha, Rodneya Jerkinsa, Maria Winansa oraz Ryana Leslie’go. Płyta od razu okazała się hitem w Stanach Zjednoczonych i okryła się platyną. Największa furorę zrobiły single „Showstopper” oraz „Ride for you”. W ramach promocji swojej solowej płyty Danity Kane supportowało Christinę Aquilerę podczas jej trasy koncertowej „Back to BASIC Tour”. Dziewczyny z Danity Kane poza promocją uczestniczą także w czwartej edycji programu „Making the band”. Obecnie zajmują się swoją drugą płytą, która została wydana w styczniu 2008r. i nosi tytuł „Welcome do the dollhouse”. Aby nadać jej rozgłos jeszcze przed premierą, zrobiono głosowanie, co do wyboru pierwszego singla. Zwyciężył kawałek „Damaged”.