Archiwum: 'Koncerty'

Zespoły muzyczne

Aby muzyka mogła istnieć, muszą istnieć ludzie, którzy będą ją tworzyli. Mamy wówczas do czynienia z tak zwanymi artystami, którzy będą śpiewali teksty napisane przez ludzi, którzy się tym normalnie zajmują. Jeśli dokładnie się im przyjrzymy, to zauważymy, że są to normalni ludzie, którzy jednak dodatkowo mają jakiś talent.

Jeśli będziemy mogli powiedzieć, że jest to dla nas ważne, to zapewne dowiemy się także, że mogą to być zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nie ma znaczenia także wiek, ani to jak człowiek jest zbudowany. Jest to kwestia wyłącznie tego, czy ktoś ma talent, a jeśli dodatkowo ten talent padnie na podatny grunt, to możemy szybko mieć do czynienia z artystą. Bardzo ważne jest stworzenie dla siebie takich warunków, by śpiewanie nie przeszkadzało nam w życiu, a jednocześnie abyśmy mogli sobie poradzić z tym, co jest dla nas najwygodniejsze. Ludzie zajmujący się śpiewaniem prawie nigdy nie robią tego na własną rękę i zazwyczaj czuwa nad ich karierą ktoś, kto doskonale zna się na muzyce i wie co może się podobać, a co nie.

Taki człowiek będzie zawsze wiedział jak postępować w przypadku niekoniecznie dobrych piosenkarzy oraz co zrobić jeśli ktoś jest bardzo dobry. Zazwyczaj jednak oni niemal od razu wiedzą dokładnie czy ktoś ma w ogóle szanse na stworzenie z siebie wyśmienitego piosenkarza. Nie każdy jednak śpiewa sam i bardzo często ludzie zakładają tak zwane zespoły muzyczne, czyli zgromadzenie kilku osób, które nie tylko wiedzą jak grać i śpiewać, ale także łączy ich taka właśnie wspólna pasja. Jeśli będziemy mogli się postarać o to, by taki zespół istniał i miał się dobrze, to powinien on mieć określony konkretny styl grania, co jednocześnie pozwoliłoby na wykreowanie jego image. Bardzo ciekawe jest to, że zazwyczaj zespoły tworzą się z ludzi zupełnie sobie obcych, a mimo to jakoś radzą sobie z podziałem zysków oraz obowiązków. Ale tak jest głównie w przypadkach, kiedy stają się oni ludźmi, którzy z obcych wspólników przechodzą do bycia dobrymi przyjaciółmi.

Lista przebojów

Muzyka jest czymś czego słuchają rzesze, a to jednocześnie oznacza, że będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie wielu ciekawych sytuacji. Najlepszym przykładem sprawdzania gustów publiczności jest lista przebojów, gdzie można usłyszeć najnowsze utwory, a to jednocześnie pozwoli na ich poznanie.

Później ludzie mogą oczywiście głosować na poszczególne piosenki, a to pozwala na utworzenie listy z najlepszymi utworami według ludzi. Jeśli postaramy się o to, by głosowanie było jak najtańsze oraz najłatwiejsze jak to możliwe, to ludzie będą bardzo licznie dzwonili i dzięki temu będziemy mogli sobie dokładnie zobrazować jak powinno to działać. Jeśli będziemy mogli sobie stworzyć takie warunki, które nie tylko będą pozwalały  uzmysłowić ludziom i samym artystom tego co jest najlepsze w ich utworach, to będą to cenne rady dla wszystkich. Dlatego zazwyczaj listy przebojów są wspierane przez ludzi, którzy interesują się ich wynikami, a to jednocześnie pozwala na tworzenie coraz bardziej ciekawych programów.

Lista przebojów działa na zasadzie punktowej. Każdego dnia jest ona odtwarzana utwór po utworze, a to pozwala nam na głosowanie na ulubione. Zazwyczaj jest to rozwiązane w ten sposób, że słuchacze radia czy telewidzowie dzwonią na infolinię, kiedy jest odtwarzany ich ulubiony utwór, a obecnie jest to możliwe także przez SMS oraz internet. Jeśli nie mamy ulubionego utworu, na który czekalibyśmy podczas całej listy, to zapewne będziemy musieli przysłuchać się większości z nich i przy tym jednocześnie sprawimy, że poznamy dużo piosenek. Jeśli któraś nam się spodoba, możemy na nią zagłosować, jednak należy pamiętać, że dokonujemy tego tylko podczas trwania utworu. Jeśli się spóźnimy, to nasz głos może powędrować na utwór kolejny. Takie sytuacje nie są korzystne, ponieważ możemy niechcący przesądzić o tym, że jest to nasza wina, że nasza ulubiona piosenka jest na miejscu niższym niż byśmy chcieli. Możemy oczywiście także głosować na kilka utworów i to dowolną ilość razy. Każdy głos się liczy.