Archiwum: 'Na wspólnej'

Strona główna

Bohaterowie Na Wspólnej Kluczem do sukcesu serialu obyczajowego jest przede wszystkim umiejętny dobór bohaterów. Aby przyciągnąć przed ekrany telewizorów szerokie grono publiczności,… czytaj dalej Ziębowie Maria Zięba to postać, dzięki której poznali się pierwsi główni bohaterowie serialu. Prowadziła dom dziecka, w którym mieszkało wielu z nich, jest także… czytaj dalej Hofferowie Roman i Ewa Hofferowie to małżeństwo po przejściach. Żona odgrywanego przez Waldemara Obłozę Romana umarła, zostawiając go z córką Martą i synem Kamilem…. czytaj dalej Brzozowscy Michał, najmłodszy z rodzeństwa Brzozowskich, przez długi czas był raczej negatywnym bohaterem serialu. W dodatku wiecznie pakował się w tarapaty, co kosztowało… czytaj dalej Przyjaciele rodzin Borys to przyjaciel Michała, z którym powiązały, ale też poróżniły go interesy. Michał oskarża go o wykorzystywanie swoich pracowników, co powoduje konflikt… czytaj dalej Zimińscy Marek i Danuta Zimińscy to stosunkowo nowi bohaterowie „Na Wspólnej”. Szybko jednak okazali się jedną z najciekawszych rodzin w serialu. Marek, dawny kochanek… czytaj dalej Prawnicy Weronikę i Adama nie łączą wprawdzie z Agnieszką więzy rodzinne, a interesy, jednak ich losy często się ze sobą splatają. Agnieszka to podobnie jak oni… czytaj dalej

Zimińscy

Marek i Danuta Zimińscy to stosunkowo nowi bohaterowie „Na Wspólnej”. Szybko jednak okazali się jedną z najciekawszych rodzin w serialu. Marek, dawny kochanek Ewy Hoffer, dał się poznać jako oddany ojciec, gdy jego córka Małgosia związała się z Piotrem Mierzejewskim, jednak ona nie dała wiary jego słowom. Zdradzający ją chłopak potajemnie namówia ją na małżeństwo i symuluje utratę wzroku, jednak wszystko dobrze się kończy. Obecnie chce sprawdzić się w interesach, w ramach spółki z dawnym przyjacielem Danuty – Mariuszem, o którego początkowo jest bardzo zazdrosny. Mariusz jednak, podobnie jak Piotr, okaże się oszustem. Danuta to kuzynka Ewy Hoffer, wraz z mężem przeprowadza się do Warszawy ze Szczytna. Jest nauczycielką w gimnazjum, a także czasem nieco nadopiekuńczą mamą, która jednak często ma rację. Gdy jej młodsza córka, Ola, zwierza się, że była molestowana przez prowadzącego zajęcia teatralne Mateusza, zgłasza się z tym na policję i niemal rujnuje karierę chłopaka na uczelni. Początkowo nie dostrzega zazdrości męża o Mariusza, później jednak sama zaczyna mieć wątpliwości co do swojego szkolnego kolegi. Danuta wraz z Olą starają się pomóc w szkole córce mieszkającej z Ewą Leny – Tamarze.

Ziębowie

Maria Zięba to postać, dzięki której poznali się pierwsi główni bohaterowie serialu. Prowadziła dom dziecka, w którym mieszkało wielu z nich, jest także matką trzech innych bohaterów serialu – Moniki, Grzegorza i Renaty. Mieszka na Wspólnej i wraz z mężem Władysławem prowadzi restaurację „U Marii”. Jej czwarte dziecko, syn Bogdan, wyjechał na stałe do Stanów Zjednoczonych i nie występuje w serialu. W rolę Marii Zięby wciela się Bożena Dykiel. Żaneta początkowo traktowana była jako postać karykaturalna, stworzona w celu rozładowania atmosfery. Choć wcielająca się w nią Anna Guzik miała zagrać jedynie epizod, szybko okazało się, że jej talent może korzystnie wpłynąć na cały serial. Żaneta jest pochodzącą ze wsi żoną syna Marii – Grzegorza. Ma z nim córkę – Marysię. Grzegorz (w tej roli Leszek Lichota) to życiowy pechowiec – wiecznie wpada w jakieś tarapaty, zaś jego pomysły na karierę okazują się nieskuteczne. Gdy w końcu otwiera się przed nim piękna przyszłość – żeni się z Żanetą i wyjeżdża do pracy do Irlandii, związuje się z organizatorami włoskich obozów pracy i zostaje współpracownikiem policji w charakterze świadka koronnego. Renata Kraszewska, jedna z dwóch córek Marii Zięby przez wiele lat miała żal do swojej matki za to, że poświęca tyle czasu dzieciom z prowadzonego przez siebie domu dziecka. Ostatecznie jednak pogodziła się z rodzicami. Obecnie romansuje z policjantem Sławkiem Dziedzicem. Renatę gra w serialu Marta Kalmus.

Bohaterowie Na Wspólnej

Kluczem do sukcesu serialu obyczajowego jest przede wszystkim umiejętny dobór bohaterów. Aby przyciągnąć przed ekrany telewizorów szerokie grono publiczności, muszą być oni zróżnicowani i reprezentować różne pokolenia i warstwy społeczne. Często zatem są to mniej lub bardziej spokrewnione rodziny i ich przyjaciele. W emitowanym przez stację TVN serialu „Na Wspólnej”, takimi głównymi rodzinami są Ziębowie i wychowywani przez Marię Ziębę Brzozowscy. To wokół nich skupiają się inni bohaterowie i ich problemy życiowe wpływają na rozwój sytuacji w całym serialu. Choć losy dorosłych i młodych bohaterów bardzo często się przenikają i mają na siebie wpływ, ich problemy mają często inną naturę. W ostatnich tygodniach najważniejszymi wątkami serialu było przede wszystkim zaginięcie Grzegorza Zięby oraz problemy Adama i Weroniki Roztockich. Prócz nich, istotny był konflikt Michała Brzozowskiego ze współpracownikiem Borysem, a także coraz dziwniejsza sytuacja rodzinna Romana i Ewy Hofferów, u których zamieszkała Ukrainka Lena z córką Tamarą. Obecnie w kłopoty pakują się Zimińscy – Marek planuje wspólne interesy z oszustem Mariuszem Pęczkiem. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym aktualnie postaciom, występującym w „Na Wspólnej”.

Przyjaciele rodzin

Borys to przyjaciel Michała, z którym powiązały, ale też poróżniły go interesy. Michał oskarża go o wykorzystywanie swoich pracowników, co powoduje konflikt między nimi, który później udało im się rozwiązać, po wypadku samochodowym Kingi. Borys jest urodzonym podrywaczem, który świetnie potrafi sobie zaskarbić względy kobiet. Pozwala mu to załagodzić niektóre problemy, jakie Michał ma ze swoją żoną. Kiedy poznaje Weronikę, zaczyna spędzać z nią i jej córką Antosią mnóstwo czasu. Sam jednak mówi, że bardziej interesują go drobne blondynki – na przykład Ewa Hoffer. Sławek Dziedzic to policjant, który zainteresował się sprawą Grzegorza Zięby. Od samego początku wpadła mu w oko jego siostra Renata, z którą ostatecznie się związał. Z byłą żoną ma córkę Darię, która bardzo polubiła Renatę i chętnie odwiedza jej mamę Marię. Sławek doprowadza do spotkania Grzegorza i Żanety, która decyduje się zamieszkać u jego boku i zerwać z całym dotychczasowym życiem. O Mariuszu Pęczku nie wiadomo zbyt wiele. Dawny kolega szkolny Danuty Zimińskiej, klasowy przystojniak i kombinator, oświadcza, że został pilotem i chwali się swoim majątkiem, jednak przez cały czas widać, że nie mówi o wszystkim prawdy. Namawia męża Danuty – Marka, na wspólny interes, który dla Zimińskich skończy się tragicznie.

Brzozowscy

Michał, najmłodszy z rodzeństwa Brzozowskich, przez długi czas był raczej negatywnym bohaterem serialu. W dodatku wiecznie pakował się w tarapaty, co kosztowało go sporo pieniędzy i utratę pracy. Obecnie znacznie jednak złagodniał, a jego związek z Kingą, która na dniach spodziewa się dziecka, jest coraz bardziej udany. Michał, jako współwłaściciel Bud-Maksu, wdał się w konflikt z Borysem, odpowiedzialnym za ukraińską ekipę i materiały, co na szczęście udało się im przezwyciężyć. Kinga, żona Michała Brzozowskiego, to atrakcyjna i ciepła kobieta. Jest w ostatnim miesiącu ciąży i wkrótce powinna urodzić synka. Domyśla się, że Michał ma w pracy jakieś kłopoty. Choć ostatecznie Borysowi i Michałowi udało im się załagodzić zatargi i potwierdzić swoją przyjaźń, nie obyło się jednak bez kilku kieliszków i bójki, co raczej niezbyt podobało się Kindze. Andrzej, starszy brat Michała, jest świetnym architektem. Jego córka Karolina wyjechała na stałe do Stanów Zjednoczonych, zaś syn Daniel uczy się w kraju. Bardzo mocno przeżył zdradę swojej żony – Basi. Od tego czasu nie mieszkają już razem. Obecnie z powodzeniem zajmuje się interesami Bud-Maksu. Jest uznawany za jednego z najprzystojniejszych bohaterów serialu.

Hofferowie

Roman i Ewa Hofferowie to małżeństwo po przejściach. Żona odgrywanego przez Waldemara Obłozę Romana umarła, zostawiając go z córką Martą i synem Kamilem. Z tego powodu zaczął pić, co zagroziło jego pracy i życiu rodzinnemu. Gdy jego żona Ewa wyprowadziła się, zdecydował się na spotkania AA i przezwyciężył chorobę alkoholową. Gdy z domu wyprowadzają się ich dzieci, które rozpoczynają własne dorosłe życie, Roman udziela pomocy Lenie i jej córce Tamarze. Ewa Hoffer, czyli w rzeczywistości Ewa Gawryluk, prowadzi na Wspólnej zakład fryzjerski. Po rozwodzie z Leszkiem, z którym ma syna Igora, została żoną Romana. Również z nim była bliska rozstania, jednak udało im się uratować ich małżeństwo. Obecnie ponownie przeżywa ono problemy, gdyż Roman zbyt wiele czasu poświęca innym. W jej życiu pojawia się powoli nowy mężczyzna – Borys. Lena to Ukrainka, która nieoczekiwanie pojawia się w domu Hofferów, zaś Roman proponuje jej pracę, póki nie stanie na nogi. Jej obecność nie jest jednak na rękę Ewie, która czuje się coraz bardziej obca dla swojego męża, zupełnie nie zwracającego na nią uwagi. Lena ma córkę Tamarę, którą posyła do gimnazjum niedaleko domu Hofferów. Pracuje jako pomoc domowa, choć ma dyplom inżyniera.

Prawnicy

Weronikę i Adama nie łączą wprawdzie z Agnieszką więzy rodzinne, a interesy, jednak ich losy często się ze sobą splatają. Agnieszka to podobnie jak oni wzięta prawniczka, pracująca dawniej w prywatnej kancelarii razem z Weroniką. Podczas sprawy, jaką Adam prowadził przeciwko jej mężowi, rozstała się z nią jednak. Jak później się okazało, jej mąż wcale nie był niewinny. Obecnie znalazła przyjaciółkę w osobie młodziutkiej Tamary, którą zabiera na koncerty i dzięki której dziewczyna może dalej grać na skrzypcach. Klientką Adama Roztockiego była w tej sprawie Lidia, która zakochała się w nim i wspólnie spędzili upojny urlop nad morzem. Gdy Adam chce ją zostawić i wrócić do rodziny, kobieta opowiada Weronice, że Adam chce się z nią rozwieść, bo kocha właśnie Lidię. Adam jest wściekły na Lidię, jednak nie może już zbyt wiele zrobić. Z całych sił stara się przekonać Weronikę o swojej miłości, jednak na jego drodze staje Borys. Zraniona Weronika Wilk składa pozew rozwodowy. Bardzo nieprzychylnie patrzy na Adama i jego próbę powrotu do niej i córki Antosi. Zaprzyjaźnia się ze współpracownikiem Michała Brzozowskiego – Borysem. Weronika jest bardzo urodziwą kobietą, jednak nie ma szczęścia w miłości.