Kultura

Kultura

Jeśli nie mamy ochoty na spotkanie z kulturą, to nie będziemy mogli zostać nawet siłą zmuszeni to pójścia do teatru czy innego miejsca, które pozwala nam na pokazanie jak wygląda prawdziwa sztuka. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie odpowiedniego nastroju, który wprowadzi nas niemal w każde dzieło, to kontakt z kulturą będzie bardzo bogaty oraz pozwoli dokładnie zapoznać się z możliwościami, jakie niesie za sobą taki styl życia. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na wychodzenie do teatru czy innych miejsc, gdzie rządzi kultura, to zapewne szybko staniemy się zupełnie innymi ludźmi. Bardzo ważne jest także takie gospodarowanie czasem, by na wszystko go wystarczyło.

Jeśli nie będziemy mogli sobie pozwolić na przykład na wyjście do kina, to będzie to dla nas jedno z najgorszych uczuć. Tak właśnie działa prawdziwy kontakt z kulturą. Jeśli mimo tego nie będziemy potrafili sobie poradzić ze zrozumieniem niektórych dzieł, nie należy się tym przejmować, ponieważ jest to zadanie niełatwe oraz nie powinniśmy sobie zadawać nieustannie tego samego pytania. Czy jesteśmy wrażliwi na piękno sztuki. Nie jest to pytanie łatwe, ale stosunkowo łatwo możemy się tego dowiedzieć. Jeśli będziemy chcieli sobie stworzyć warunki do takich eksperymentów, to nie będziemy mieli wątpliwości co do tego, że jest to dla nas najważniejsze. Aby jednak zrozumieć jak dokładnie działa nasza wyobraźnia, będziemy musieli stworzyć w swojej głowie plan odczuć towarzyszących naszym zachowaniom.

Bardzo ważne jest to, by nie odrzucać żadnych odczuć, dzięki czemu będziemy mogli sobie  spokojnie poradzić. Najważniejsze jednak jest zgromadzenie odpowiednich środków, które pozwolą nam na zrozumienie działania niemal wszystkich rzeczy jakie znajdą się w naszej głowie podczas tak intensywnego obcowania ze sztuką czy kulturą. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie tematu, tak, by móc spokojnie sobie poradzić z analizą każdego docierającego do nas bodźca, który może mieć diametralne znaczenie dla naszej osobowości.

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:.