Lista przebojów

Muzyka jest czymś czego słuchają rzesze, a to jednocześnie oznacza, że będziemy mogli sobie pozwolić na stworzenie wielu ciekawych sytuacji. Najlepszym przykładem sprawdzania gustów publiczności jest lista przebojów, gdzie można usłyszeć najnowsze utwory, a to jednocześnie pozwoli na ich poznanie.

Później ludzie mogą oczywiście głosować na poszczególne piosenki, a to pozwala na utworzenie listy z najlepszymi utworami według ludzi. Jeśli postaramy się o to, by głosowanie było jak najtańsze oraz najłatwiejsze jak to możliwe, to ludzie będą bardzo licznie dzwonili i dzięki temu będziemy mogli sobie dokładnie zobrazować jak powinno to działać. Jeśli będziemy mogli sobie stworzyć takie warunki, które nie tylko będą pozwalały  uzmysłowić ludziom i samym artystom tego co jest najlepsze w ich utworach, to będą to cenne rady dla wszystkich. Dlatego zazwyczaj listy przebojów są wspierane przez ludzi, którzy interesują się ich wynikami, a to jednocześnie pozwala na tworzenie coraz bardziej ciekawych programów.

Lista przebojów działa na zasadzie punktowej. Każdego dnia jest ona odtwarzana utwór po utworze, a to pozwala nam na głosowanie na ulubione. Zazwyczaj jest to rozwiązane w ten sposób, że słuchacze radia czy telewidzowie dzwonią na infolinię, kiedy jest odtwarzany ich ulubiony utwór, a obecnie jest to możliwe także przez SMS oraz internet. Jeśli nie mamy ulubionego utworu, na który czekalibyśmy podczas całej listy, to zapewne będziemy musieli przysłuchać się większości z nich i przy tym jednocześnie sprawimy, że poznamy dużo piosenek. Jeśli któraś nam się spodoba, możemy na nią zagłosować, jednak należy pamiętać, że dokonujemy tego tylko podczas trwania utworu. Jeśli się spóźnimy, to nasz głos może powędrować na utwór kolejny. Takie sytuacje nie są korzystne, ponieważ możemy niechcący przesądzić o tym, że jest to nasza wina, że nasza ulubiona piosenka jest na miejscu niższym niż byśmy chcieli. Możemy oczywiście także głosować na kilka utworów i to dowolną ilość razy. Każdy głos się liczy.

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:.