Przedstawienia z udziałem publiczności

Jeśli chodzi o teatr możemy być pewni, że pozwala on na bardzo ciekawe doznania, jakich nie znajdziemy nawet w najlepszym kinie. Mowa o przedstawieniach, które już same w sobie powodują, że czujemy się uczestnikami wydarzeń, a kontakt z aktorami pozwala na poznanie tego, co jest dla nas najważniejsze, czyli ich pracy oraz bliskości z nimi. Jeśli jednak nie mamy możliwości zobaczenia jak działa takie przedstawienie to sporo tracimy. W takim wypadku powinniśmy jak najszybciej będziemy mogli sobie pozwolić, iść na przedstawienie, które będzie pozwalało na uczestniczenie w wydarzeniach na scenie. Będzie to bardzo ciekawe przeżycie, ponieważ będziemy dosłownie mieli możliwość decydowania, oczywiście razem zresztą publiczności, o przebiegu przedstawienia oraz o tym jak ono się skończy. Nigdzie indziej nie znajdziemy takich wrażeń i dlatego teatr prawdopodobnie nigdy nie umrze.

Sprawią to jego sympatycy, ale również ludzie, którzy pozwalają sobie na stworzenie dla nas takich sztuk, które będą przyciągać do siebie wielu ludzi. Jeśli poszukamy dobrze to znajdziemy co najmniej kilka takich przedstawień, ale będzie to od nas wymagało wielu poświęceń, ponieważ takie przedstawienia nie tylko wymagają znacznej uwagi, ale także będziemy musieli sobie radzić z tym, by móc wiele zdziałać. Jeśli będziemy aktywnie w nim uczestniczyć, to okaże się zapewne, że otrzymamy jakiś upominek, który choć mały, to i tak sprawi, że poczujemy się wyjątkowo. Jest to bardzo ważne i nie powinniśmy sobie pozwalać na zdobycie informacji o przedstawieniu, ponieważ może to zepsuć cały efekt niepewności. Jeśli będziemy już  wiedzieli jakie są możliwości zmiany jego torów, to będziemy się zapewne sugerowali pewnymi rzeczami i nie będzie to już do końca spontaniczne.

Przedstawienia z udziałem publiczności stanowią spory procent wszystkich i dlatego bardzo często są one tworzone dla dzieci, ponieważ one mają najwięcej radości z tego, że tak mogą wpływać na sztukę i być tak bardzki blisko aktorów, jak nigdzie indziej.

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:, .