Publiczność w teatrze

Jeśli wybieramy się do teatru to powinniśmy się spodziewać, że będziemy tam bardzo ważni i nie powinniśmy zapominać, że to teatr jest dla nas, a nie odwrotnie. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na znalezienie miejsca w pierwszym rzędzie, to zapewne, nie będziemy mieli problemu ze stworzeniem sobie bardzo ważnego w teatrze klimatu. Jest to aspekt bardzo ważny, ponieważ on decyduje o tym, czy możemy swobodnie odbierać przesłanie sztuki i czy będziemy wiedzieli o czym ona jest. Aby jednak udało się taki klimat stworzyć sami musimy się  o to postarać. Jest to kluczową sprawą, aby wiedzieć dokładnie jak się należy zachowywać.

Ale nie jest to także niemożliwe, jeśli będziemy tam pierwszy raz. Zazwyczaj publiczność jest złożona z ludzi dokładnie wiedzących co należy robić i jak się zachowywać. Dlatego jeśli jesteśmy tam pierwszy raz, to nie będziemy mieli wielkiego problemu z tym, by się doskonale zaaklimatyzować. Bardzo ważne jest wówczas dokładne analizowanie tego co robi publiczność i dzięki temu będziemy mogli sobie pozwolić na swobodę zachowanie, wiedząc jednocześnie, że jest to bardzo przyjemne, ponieważ znacznie bardziej możemy rozumieć sztukę. I jednocześnie będziemy mogli nauczyć się odpowiedniego zachowania w teatrze, co jest bardzo dobrym czynnikiem kształtującym nasze podglądy i ogólne zachowanie. Przemyślenia jakie wynosimy z teatru nie tylko będą dla nas przydatne życiowo, ale także pozwolą nam na zrozumienie, tego, czym jest piękno sztuki teatralnej. Jeśli nie będziemy pewni co do tego, że jest to dla nas ważne doświadczenie, być może powinniśmy jeszcze raz udać się na tą samą sztukę i tym samym pozwolić sobie na zrozumienie jej tak jak należy.

Jeśli mimo tego nie będziemy mogli nadal pojąć o co dokładnie chodzi, to zapewne należy jeszcze przeczytać zapowiedzi i recenzje, co pozwoli rzucić światło na nasze poglądy i na to jak powinniśmy na daną sztukę spojrzeć. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić ze zrozumieniem tego co ma nam do przekazania sztuka, to wzbogacimy się o wiele cennych przemyśleń.

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:, .