Stary gdzie moja bryka

Jeśli ktoś lubi komedie, na których nie trzeba w ogóle myśleć, a wręcz myślenie to jest zabronione, to zapewne będzie bardzo zadowolony z faktu, że może obejrzeć film Stary gdzie moja bryka. Opowiada on historię, z góry nieskomplikowaną, dwóch przyjaciół.

Nie grzeszą oni inteligencją, w szczególności jeden z nich, co staje się wielokrotnie przyczyną ogromnych nieporozumień oraz problemów jakie ich spotykają. Film pokazuje ich w domu, po porządnej imprezie. Kumple budzą się, każdego boli głowa. W zasadzie nie pamiętają co robili zeszłej nocy, więc postanawiają się tego dowiedzieć. Wychodząc przed dom zauważają, że nie ma ich samochodu i nie chodzi bynajmniej o dobre bmw, ale skromne autko, do którego jednak są przywiązani. Rozpoczyna się gorączkowe poszukiwanie tego samochodu. Kumple muszą poszukać swojego auta i uznają, że najlepszym sposobem będzie odwiedzenie wszystkich miejsc, gdzie byli zeszłej nocy. Liczą, że w ten sposób przypomną sobie dokładnie co robili oraz gdzie może być ten samochód. Historia jednak z każdą chwilą coraz bardziej zbacza z tematu poszukiwania samochodu, przynajmniej jeśli chodzi o to, co dzieje się na ekranie. Bardzo ważne jest to, że przyjaciele po drodze spotykają kilka postaci, które wyraźnie czegoś szukają, ale nie mają oni pojęcia co to jest. Jeśli okaże się, że mają oni coś wspólnego z samochodem, to kumple uznają, że należy to zbadać. Zaczyna się dochodzenie, o co chodzi z dziwnym urządzeniem, którego wszyscy szukają. Przy tych poszukiwaniach sami pakują się w spore tarapaty, a jak się okazuje chodzi o uratowanie wszechświata, który jest zagrożony przez obcą rasę.

Okazuje się, że tylko oni mogą coś z tym zrobić, a dodatkowo cały czas posiadają ową rzecz. W końcu dowiadują się o tym i zaczynają uciekać przed obcymi, którzy nie chcą ich zostawić w spokoju. Jeśli nie będzie to możliwe, to koledzy będą musieli stawić czoła całemu złu tego świata, co jednocześnie pozwoli im na przypadkowe odnalezienie zagubionego samochodu.

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:.