Sztuki teatralne

Jeśli mamy ochotę na wybranie się do kina, ale nie wiemy czy lepszym pomysłem nie będzie teatr, to powinno nas przekonać, to, że sztuki teatralne dają człowiekowi o wiele więcej niż kino, a dodatkowo można spędzić tam czas bardziej kreatywnie. Są oczywiście sztuki podobne do niektórych filmów, ale to nie jest już to samo i nie powinniśmy się spodziewać, że kino będzie w stanie nam cokolwiek zastąpić.

Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na wyjście do teatru, to zapewne zauważymy, że bilety do niego są droższe, ale jest to spowodowane tym, że aktorzy grający tam, muszą otrzymać zapłatę za każdą pojedynczą sztukę. I tak jeśli będziemy chcieli wybrać się w to miejsce, to pojawia się kolejny jego plus, ponieważ będziemy mogli na żywo oglądać nie tylko znanych z telewizji aktorów, ale także ich pracę niemal od wewnątrz. Jest to doznanie niesamowite i nie da się go opisać, jeśli sami tego nie przeżyjemy.

Bardzo ważne w wyjściu do teatru jest nastawienie się nie tylko na to, że będziemy mogli się dobrze bawić, ale także koniecznie powinniśmy pamiętać, że nie jest to kino i należy się nieco inaczej zachowywać oraz ubierać. Aby sztuka była dla nas czymś wartościowym, powinniśmy sobie poradzić z tym, że należy się porządnie skupić, jeśli chcemy aby to zrozumieć, a dodatkowo należy pamiętać, że sztuka sama do nas nie dotrze i to my musimy chcieć ją zrozumieć. Aby jednak dokładnie wiedzieć o co chodzi, powinniśmy się przed wyjściem odpowiednio przygotować, czytając recenzje i zapowiedzi. Pozwoli nam to odpowiednio się nastawić na odbiór konkretnego przesłania, które jednak będziemy mogli dowolnie zinterpretować. Aby sztuka teatralna mogła być dobra, aktorzy także muszą wiedzieć co robią. Jeśli będziemy mogli sobie poradzić ze stworzeniem dla siebie klimatu, który pozwoli na skupienie się na tym, co chcą nam przekazać aktorzy, to będzie to dla nas bardzo bogate doświadczenie, oraz doskonale pozwoli nam na użycie naszego umysłu do postrzegania przesłania jakie nieść ma oglądane przez nas przedstawienie.

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:, , .