Teatr a kino

Wiele było już sporów o przewadze jednego nad drugim i żaden z nich nie został chyba do końca rozstrzygnięty. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na dokładną analizę tego czym się one charakteryzują oraz jak funkcjonują, to zapewne będziemy mogli spokojnie zdecydować, które z nich wolimy. Ale i tak nie będzie to rozwiązaniem sporu, a jedynie tym, czym jest zazwyczaj dla wielu ludzi chęć wyboru. Określimy tylko co chcemy robić oraz jak będziemy patrzeć na kino czy teatr. Jeśli będziemy mogli sobie pozwolić na to, by takie wybory pozwoliły nam na stworzenie sobie obrazu, który będzie nie tylko wpływał na to jakie będą nasze wybory jeśli chodzi o wyjścia do kina czy teatru. Bardzo ważne jest więc znalezienie sposobu na inne rozwiązanie tego problemu, ponieważ jeśli nie będziemy wiedzieli jakich kryteriów należy się trzymać to spór ten pozostanie nierozwiązany.

Bardzo ważne jest to czy lubimy teatr, ale w takim wypadku nie będziemy uczciwi i bezstronni. Chyba najlepszym sposobem jest zlecenie opisu teatru ludziom, którzy sympatyzują z kinem i odwrotnie. Spojrzą oni na to zupełnie z innej strony i bardziej obiektywnie. Koniecznie także powinni to być ludzie, którzy nie interesują się na co dzień takimi rozwiązaniami, a do kina chodzą tylko sporadycznie. W takim wypadku powinno się jak najbardziej udać stworzenie wielu ciekawych recenzji, które pozwolą wreszcie na rozwiązanie tego sporu. Teatr zapewne będzie chwalony za to, że pozwala na bliski kontakt z aktorami, co bez wątpienia jest bardzo niesamowitym i przyjemnym odczuciem, ale jednocześnie nie powinniśmy zapominać, że kino nie może zaoferować tego samego, ale w zamian posiada bardziej rozbudowane efekty specjalne i opowiada ciekawsze historie.

Jednak w takim wypadku także nie powinniśmy się sugerować tym,  że jest to zadanie trudne do zrealizowania, ponieważ teatr ma dostarczać zupełnie innych wrażeń niż kino i nie powinniśmy pozwolić sobie na zapominanie o jego przesłaniu. Bardzo ważne jest pamiętanie o tym, że sztuka ma uczyć, a nie tylko bawić

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:, , .