Teksty piosenek

Muzyka nie może istnieć bez ludzi którzy ją tworzą. Na powstanie każdego przeboju zazwyczaj składa się praca wielu ludzi, którzy przygotowują teksty, czy na przykład posiadają studio nagraniowe.

Aby jednak powstał dobry utwór, to należy mieć nie tylko piosenkarza, ale także dobry tekst. Teksty pisane są zazwyczaj przez ludzi, którzy się na tym znają i od lat zajmują pisaniem utworów dla piosenkarzy. Jeśli jednak nie mamy możliwości zrozumienia dokładnie jak działa taki człowiek, to zapewne i tak nie będziemy mogli sami tego zrobić. Bowiem jest tak, że pisanie tekstów jest zarezerwowane dla ludzi się tym zajmujących i czasami dla samych artystów. Niestety jak czasami pokazuje doświadczenie, powinno być ono zarezerwowane tylko dla tych, którzy mają doświadczenie. Kiedy mamy już gotowe słowa, to zapewne były one pisane specjalnie dla konkretnego artysty, co jednocześnie oznacza, że wie on o czym jest dany utwór. Jeśli zatem spotkamy się z sytuacją, że będziemy musieli sobie poradzić ze stworzeniem tekstu dla człowieka, którego jeszcze nie znamy, to będzie to wielkie wyzwanie, ponieważ nie mamy zazwyczaj pewności kim on jest i jak zareaguje na takie słowa. Aby jednak nie musieć sobie samotnie radzić z tym, co jest bardzo pewne w takich sytuacjach, powinniśmy doskonale wiedzieć jak należy postępować sobie z takimi tekstami. Powinny być one przede wszystkim unikalne, ale głównie traktować o tematach oklepanych, które zawsze się podobają. Wtedy mamy największe szanse na sukces, co jednocześnie pozwala nam sądzić, że będziemy mogli pisać dla każdego. Znaczenie ma tutaj także fakt, czy jesteśmy na tyle dobrzy, żebyśmy to my wybierali kto ma śpiewać nasz tekst.

Jest to oczywiście możliwe, ale zdarza się niezwykle rzadko, a dodatkowo mamy pewność, że będziemy mogli ustalać warunki płacowe. Jeśli nie piszemy zbyt dobrze, to możemy liczyć na mniej znanych artystów, którzy będą chcieli uzyskać teksty jak najmniejszymi kosztami. Jest to oczywiście bardzo ważne, ponieważ nikt nie chce za nic przepłacać.

Tagi dodane przez profesora Dudka do tego kulturalnego wpisu:, , , .